444 7 425
Koruyalım, korunalım. / Protect and converse

Yılan

Yılan

Yılan ilaçlama, özellikle ağaçlık alanlara yakın olan yerlerde, kapalı alanlara girerek insan yaşamını tehdit eden bu canlılara karşı yapılmaktadır. Sıvı ilaçlar kullanılarak yapılan yılan ilaçlama uygulamasında, kullanılan ilaçların kalitesine dikkat etmek gereklidir. Bunun yanı sıra yılandan kurtulmak için toz ilaçlar da kullanılabilmektedir. Genellikle iç mekanlarda yapılan yılan ilaçlama, bahçe ve tarla gibi dış mekanlarda da uygulanabilmektedir.
 

Yılanlar, genellikle fare, kertenkele, kurbağa, küçük sürüngenler ve böceklerle beslenirler.  Doğal dengenin oluşmasında çok önemli rolleri vardır. Çok hızlı hareket ederler. Gündüzleri aktiftirler. Yılanların çoğu yumurtayla sadece bazı Engerek türleri doğurarak çoğalırlar. Kış uykusuna yatarlar. Kış uykusundan çıkınca gömlek değiştirirler. Genellikle Mayıs ve Haziran ayında çiftleşirler. Yumurtlayanlar 4-8 yumurta arasında yumurtlarlar ve bu yumurtalardan iki ay içinde yavrular meydana gelir. Sindirimleri sadedir. Yemek borusundan sonra genişçe mide ve ondan sonra kısa ve ince bir bağırsak gelir. Koku alma organları dilleridir. Genel olarak az yerler. Yılın 290 gününü aç geçirebilirler. Bugün tanınmakta olan yılan türlerinin sayısı 1700 kadardır. Bunun 350 türü çok zehirli 350’si az zehirli (insanı ve hayvanı öldürecek kadar zehirli değil), 1000 tanesi zehirsizdir. Küçük yılanlar çoğunlukla çok zehirlidir, büyük yılanlar ise zehirsizdir. Küçük yılanlar düşmanlarını zehirleyerek, büyükleri ise boğarak öldürürler. Mevsim bakımından, yılanların en tehlikeli olabilecekleri zaman ilkbahardır. Birçok yerlerde bu mevsimde kış uykusundan yeni çıkmış olurlar diğer aylara göre zehir miktarı daha çoktur. Yılanlar genellikle taş altlarında kayalar arasındaki yarıklarda, çalı içlerinde bulunur. Zehirli yılanların bulunduğu bilinen yerlerde çalışan veya gezinenlerin kalın eldiven geçirmeleri ve kalın elbiseler giymeleri gerekir

 

Yılanın mücadelesinde toksititesi yüksek olan herhangi bir insektisit tavuk yumurtasına enjekte edilerek yaşadığı tahmin edilen bölgelere bırakılır. Yumurtayı çok sevdiği için kısa sürede yer ve ölürler. Kuru yerlerde, çalılık ve taşlık alanlarda yaşarlar, rahatsız edildiklerinde kendilerini korumak için saldırırlar.
 

Yılan çok tehlikeli bir canlı olup görüldüğü anda kesinlikle bireysel olarak müdahale edilmemeli ve yılan ilaçlama kesinlikle profesyonel destek alınmalıdır. Yılan ile mücadele de profesyonel destek almak hem yılanlardan kurtulmanızı hem de hayatınızı tehlikeye atmamanızı sağlayacaktır. İstanbul, İzmir, İzmit ve Bursa'da şubeleri olan ve yıllardır ilaçlama sektöründe hizmet veren Güneş ilaçlama şirketinden günü her saati hizmet alabilirsiniz. Yılan ilaçlama konusunda uzman ekiplerimiz ve etkili ilaçlarımız ile ekonomik fiyatlarla hizmet vermekteyiz.